Herhangi (?) BİR Gün

yasam_uzerineBugün ben ortalama bir benim. Yani her halimden var biraz ve akan hayat rutin dengesinde. Güne aynı vakitlerde başlayıp aynı aşamaları takip ettim. Listemde çalan şarkılar yine en sevdiklerim ve yine bugün ne giysem bilemedim. Mis kokulu kahvaltım yine ailemle tatlandı ve kahvem yine orta şekerle katıklandı.

Dünyalar tatlısı köpeğim, kuşum hep aynı sevecenlikte ve çok şükür sıhhatinde. Çiçeklerim dün bıraktığım gibi, henüz suya ihtiyaçları yok. Mevsim kış, sıcaklık beklenen değerlerde. Pencereden baktığımda uçan kuşlar dışında her manzara bildik. Trafik akış halinde ve insanlarda yine bir telaş…

Ne “bugün hiç geçmek bilmiyor.” modundayım ne de “ne çabuk geçti..” diyorum. Yani her şey tam tahmin ettiğim gibi ilerliyor.

Beklenmedik bir misafir gelmedi, ummadığım bir arama da. Ne ben deli bir günümdeyim ne de bir delilik rast geldi.şaşırtıcı bir sürpriz de olmadı, ayaklarım yerden kesilmedi. Yerin dibine girmedim ve başım göğe ermedi.

Günün yarısından çoğu geçti ama bugünün bu hali bile ömrümde yer bulduğu bir günlük süreyi manasızlaştırmadı. Çünkü ben onu sadece bir defaya mahsus olarak olacağını bilerek yaşıyorum. Her bir saniyesi bir daha geri gelmeyecek üzere gitti bile. Sürprizsiz bir gün aldığım huzurlu nefesleri silikleştiremez.

Büyük beklentilerle başlamadığımdan olmalı ki bugünden beklediğim her şey oldu aslında. Mesela üzülmedim. En kıymetlilerimle birlikteyim ve onlar için de en değerli biriciğim : ) hasta değilim, değiliz.. ve tabi bir de hala gencim : )

Pembe kar yağmadı diye bulutlara da küsmedim. Maviliklerde asılı duran bembeyaz pamuklara küsülür mü hiç.. pamuk demişken; pamuk prenses olarak da uyanmadığım şu an dikkatimi çekti işte bir sıradanlık daha! ama güzelliğin ölçütü de zaten bu değil ki.. ben zaten güzelim ve hatta masal değil gerçeğim : )

Ben bugünü içime çeke çeke yaşıyorum. Biliyorum ki her gün özel ve bugünden de hatırımda kalıp gelecek günlerin birinde gülümsetecek güzel bir şeyler mutlaka var içinde. Ve özleyip tekrar yaşamak isteyeceğim eminim bugünü bile. Aynen çocukluğumuzdan herhangi bir günü çıkarıp tekrar yaşamak için neler feda edeceğimiz gibi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir